WRÓĆ

FAQ

Pytania

NA TEMAT oferty

Usługa Tanzania Advisor obejmuje kilka głównych korzyści. W jej ramach tworzę dla Ciebie szczegółowy plan wyjazdu uwzględniający to, co lubisz i czego chcesz doświadczyć podczas wymarzonych wakacji.

Udostępniam autorski portal pełen porad, rankingów i recenzji odwiedzonych przeze mnie miejscowości, hoteli i restauracji. Wskazuję najkorzystniejsze połączenia lotnicze. Dokonuję rezerwacji hotelowych i pośredniczę w organizacji safari, unikalnych wycieczek, a nawet transferów taxi. Przekazuję lokalne kontakty do moich tanzańskich przyjaciół i Polaków mieszkających na Zanzibarze, którzy zaopiekują się Tobą na miejscu, a przed wyjazdem wyposażam Cię w obszerny niezbędnik do wydruku na każdy dzień wakacji.

Nie, Tanzania Advisor przygotowuje wyjazdy dla turystów indywidualnych w grupach do 10 osób, którzy jadą do Tanzanii samodzielnie. Mimo że dokonuję dla Was rezerwacji hotelowych, pomagam w pozostałych rezerwacjach, przekazuję listę kontaktów, a od pierwszego dnia pobytu do Waszej dyspozycji są lokalni opiekunowie (w tym Polacy), Wasz wyjazd nie ma statusu zorganizowanej imprezy turystycznej.

Nie proponuję wspólnych wyjazdów obcym sobie grupom, ponieważ mogłoby się to wiązać z potencjalnymi konfliktami, różnicami gustów i preferencji. Skoro przygotowuję plan szyty na miarę potrzeb Twoich i Twoich bliskich, z założenia nie będzie on w pełni odpowiadał innym turystom, mającym swoje upodobania.

Tanzania Advisor przygotuje dla Ciebie wyjątkowy plan na wakacje obejmujący m.in. safari w północnej Tanzanii, zwiedzanie Aruszy, wizytę w wiosce Masajów, wypoczynek na Zanzibarze i lokalne wycieczki. Nie organizuję wypraw na Kilimandżaro.

Sprawdź:

Tanzania & Zanzibar

Ponieważ usługa Tanzania Advisor łączy zalety wyjazdów indywidualnych z korzyściami wakacji zorganizowanych przez biuro podróży. Dzięki temu jedziesz ze swoimi bliskimi jako turysta indywidualny, ciesząc się wolnością, swobodą i tym, że każdy dzień spędzasz dokładnie tak, jak lubisz, a nie tak, jak zaplanował rezydent dla całej grupy wedle z góry ustalonego planu. W wybranym przez siebie terminie, hotelu i na tak długo jak zechcesz.

Jednocześnie masz poczucie komfortu i bezpieczeństwa, bo wiesz, że na miejscu wszystko zostało już dla Ciebie przygotowane, a od samego przylotu do Tanzanii czekają na Ciebie lokalni opiekunowie.

Dodatkowo wynegocjowałem dla Ciebie wiele atrakcyjnych rabatów na noclegi, wycieczki, safari i przejazdy taxi, z których skorzystasz podczas swojej niezapomnianej afrykańskiej przygody. Ponadto proponuję Ci autorskie wycieczki i atrakcje, których nie znajdziesz w ofercie biur podróży.

Ponieważ plan będzie przygotowywany na podstawie tego, co powiedziałeś w kwestii Twoich oczekiwań, preferencji, czasu i budżetu na wakacje. Dopiero gdy dowiem się, na czym Ci zależy, co lubisz, a czego nie, zaczynam przygotowywać plan podróży, który potem możemy wspólnie dopracowywać aż do skutku, czyli momentu, w którym powiesz: „dokładnie o to mi chodziło!” 😊

Usługę Tanzania Advisor możesz zamówić, pisząc maila, dzwoniąc lub wypełniając formularz kontaktowy w zakładce „Kontakt” (zobacz). W odpowiedzi otrzymasz fakturę z danymi do wpłaty, a po zaksięgowaniu się środków na rachunku Tanzania Advisor uzyskasz dostęp do portalu. Wkrótce potem zaczniemy też projektować Twoją wymarzoną podróż do Tanzanii 😊

Rekomenduję wyjazd na minimum 10 dni, jeśli chcesz polecieć tylko na Zanzibar, i minimum 15 dni, jeśli dodatkowo wybierasz się na safari. Najlepiej zacząć planować wyjazd 6-9 miesięcy wcześniej, a najpóźniej 3 miesiące przed datą wyjazdu.

Plan będzie tworzony w oparciu o to, jakie środki chcesz przeznaczyć na wyjazd. Najbardziej rekomenduję 10-20-dniowe wyjazdy w budżecie 6-20 tys. zł za uczestnika w zależności od tego, czy chcesz wybrać się tylko na Zanzibar, czy również na safari. Rozbieżność jest tak duża, ponieważ tygodniowe prywatne, komfortowe safari to wydatek rzędu 5-7 tys. zł za uczestnika. Podane widełki cenowe uwzględniają wszystkie wydatki, jak lokalne wycieczki, pełne wyżywienie, zakup pamiątek itp.

Wszystko zależy od tego, ile dni przed wyjazdem zrezygnujesz. Rozgraniczmy dwie kwestie: zakup usługi Tanzania Advisor i koszty samej podróży. Jeśli musisz przełożyć swoje wakacje, nie pobiorę żadnych dodatkowych opłat za przygotowanie Twojego wyjazdu jeszcze raz w innym terminie. Jeśli tylko będzie to możliwe, postaram się też odzyskać dla Ciebie wpłacone zaliczki od hoteli. Często się to udaje, czasem środki przenoszone są też na voucher do wykorzystania w przyszłości. Jeśli jednak odwołasz wyjazd zbyt późno, część środków na pewno będzie nie do odzyskania.

Jeśli tylko okaże się, że Tanzania Advisor nie spełnił Twoich oczekiwań, otrzymasz po powrocie 100% wpłaconych za usługę środków. Zwrot dotyczy oczywiście sytuacji, gdyby Twoje wakacje nie udały się wskutek jakiegoś zaniedbania z mojej strony, a nie brzydkiej pogody lub np. nieprzyjemnego incydentu w hotelu, na który nie mam żadnego wpływu. Przygotowany dla Ciebie niezbędnik do zabrania w podróż jest jednak tak dopracowany, że z pewnością będziesz przygotowany do wyjazdu najlepiej jak to możliwe 😊

Pobierz fragment niezbędnika ze strony „Oferta”: zobacz.

Pamiętaj też, proszę, że to Afryka, a więc zupełnie inna kultura, mentalność, warunki życia. Czasami może okazać się, że nam jako Europejczykom coś wydaje się naturalne, a dla Tanzańczyków naturalne jest coś zupełnie odwrotnego. Zachęcam w tym miejscu do poczytania o filozofii „pole pole”, której opis udostępniam w wersji Demo: zobacz.

Pytania

NA TEMAT wyjazdu

Nie ma szczepień obowiązkowych, jest za to kilka zdecydowanie zalecanych. Szczegóły przeczytasz w części zamkniętej portalu.

Tak, wiza jest konieczna do wyjazdu. Temu, jak najwygodniej ją zakupić, poświęciłem cały wpis w części zamkniętej.

Walutą obowiązującą w Tanzanii jest TZS, czyli szyling tanzański, natomiast powszechnie przyjmowane są płatności również w dolarach amerykańskich (USD). Gdzie wymienić walutę, jakie zabrać nominały i z którego roku (!), a także jak zaoszczędzić na przewalutowaniach – o tym wszystkim przeczytasz w części zamkniętej.

Oczywiście, nie ma żadnych przeciwwskazań. Rzecz jasna, przy podejmowaniu decyzji trzeba pamiętać o innej florze bakteryjnej w Tanzanii, ostrym słońcu i kilku innych kwestiach istotnych dla dzieci i ich bezpieczeństwa.

W zupełności. Podczas safari nie wychodzi się z samochodów, a z samochodami zwierzęta są oswojone, dlatego nie traktują ich jak intruzów. To, że safari jest niebezpieczne i zagraża życiu, to typowy mit.

W żadnym wypadku. Zwykle jest to zabronione nawet w zoo, więc tym bardziej podczas safari. Zwierzęta można obserwować z samochodu, przy podniesionym dachu, czasami z bardzo bliska, ale jednak na obserwacji i robieniu zdjęć zabawa się kończy 🙂

Tak, w parkach narodowych są wyznaczone specjalne miejsca wyposażone w ławki i stoliki, gdzie można spokojnie zjeść, rozkoszując się przy tej okazji pięknym krajobrazem.

To bardzo istotna kwestia wpływająca nie tylko na komfort uczestników, ale i na ich zdrowie. Nieodpowiednim strojem można bowiem przyciągnąć niebezpieczne komary przenoszące malarię lub muchy tse-tse. W części zamkniętej otrzymacie listę rzeczy do spakowania z dokładnym wskazaniem, jakie rzeczy zabrać na safari, a jakich nie brać.

Z całą pewnością weganin nie będzie w Tanzanii głodował 🙂 W menu każdej restauracji znajduje się wiele pozycji wegetariańskich i wegańskich, a bazą wielu sosów jest mleko kokosowe. Więcej o kuchni suahili przeczytasz w wersji Demo.

Jedynie jeśli zechcesz. Informacje zawarte w portalu i przekazane przeze mnie podczas konsultacji będą w zupełności wystarczające. Jeśli czasem jakiś temat dobrze byłoby rozszerzyć, odsyłam do konkretnych zewnętrznych źródeł uzupełniających dostępne treści.

Zarządzaj plikami cookies

Register Now!

Join the SetSail community today & set up a free account.