WRÓĆ

Opinie Klientów Tanzania Advisor

Sprawdź

OPINIE KLIENTÓW

Aneta i Gracjan

Kilka słów od nas: Bardzo, ale to bardzo mocno polecamy wyjazd z Tanzania Advisor! Piotr odwalił kawał dobrej roboty, na którą nam zabrakło czasu, przygotowując się do Naszego ślubu i wesela!🌿 Portal i przewodnik dopracowany do najmniejszego szczegółu, gdzie znalazły się wszystkie ważne informacje. Konkretnie i na temat! Piotr bez najmniejszego problemu odpowiadał na nasze pytania.

Afryka to przepiękne miejsce na Ziemi warte odkrycia. Safari to coś, co każdy powinien zobaczyć! Szukaliśmy przygody życia i ją znaleźliśmy. Chcemy tam wrócić! 🦒🐘🦓🐆

Adam i Monika

Zazwyczaj podróżujemy samodzielnie, bez biur podróży i doradców. Planując pierwsze wakacje w Afryce, chcieliśmy mieć poczucie bezpieczeństwa i swobody w organizacji czasu. Piotr idealnie odpowiedział na nasze potrzeby – przez cały czas czuliśmy się zaopiekowani, towarzyszyli nam świetni przewodnicy o ogromnej wiedzy i życzliwości, a plan był dopasowany do naszych oczekiwań, pozwalał znaleźć równowagę między odpoczynkiem i odkrywaniem niesamowitej afrykańskiej przyrody.

Agnieszka i Wojtek (4-osobowa rodzina)

Marzycie o niesamowitych wakacjach pełnych niezapomnianych wrażeń, dzikiej przyrody i jednocześnie wypoczynku na rajskich plażach? Dzięki Tanzania Advisor spędziliśmy cudowne rodzinne wakacje w pełnym wielu atrakcji afrykańskim kraju. Pan Piotr zaplanował z nami każdy detal podróży, dzięki czemu mogliśmy poznać Tanzanię z każdej perspektywy: cudownych parków przyrody, rajskich i dziewiczych plaż nad oceanem, codziennego życia Tanzańczyków. W każdym odwiedzanym miejscu mieliśmy opiekę niesamowitych osób, które odkrywały przed nami wszystkie uroki Tanzanii. Podczas podróży mieliśmy pełne wsparcie organizatora, dzięki czemu czuliśmy się bezpiecznie i mogliśmy korzystać swobodnie z uroków odwiedzanych miejsc. Wszystkim Wam gorąco polecamy Tanzania Advisor, przeżyjecie niesamowite wakacje, a Pan Piotr zadba, aby były bezpieczne i pełne wrażeń.

Raz jeszcze wielkie podziękowania dla Pana Piotra od całej naszej rodziny za profesjonalną organizację naszych wymarzonych wakacji!!!

Maja i Marcin

Wakacje z Tanzania Advisor to był strzał w dziesiątkę. Nigdy nie jeździmy na zorganizowane wycieczki, a wyjazd zaplanowany przez Pana Piotra to było dla nas idealne połączenie świetnej organizacji z kameralną atmosferą i dopasowaniem 100% do naszych potrzeb. Spędziliśmy w Tanzanii dwa niesamowite tygodnie. Poznaliśmy wspaniałe osoby współpracujące z Panem Piotrem, które sprawiły, że zobaczyliśmy niesamowite miejsca i poczuliśmy lokalny klimat. Dzięki przekazanym nam przed wyjazdem informacjom i szczegółowemu przewodnikowi nie mieliśmy żadnych problemów z zakupem niezbędnych rzeczy czy spakowaniem walizek. Bardzo doceniamy też fakt, że Pan Piotr współpracuje z lokalnymi przewodnikami i firmami, których wybór wspiera społeczność lokalną zamiast zagranicznych kapitałów. Dzięki temu, że zdecydowaliśmy się na wakacje z Tanzania Advisor nie tylko zaoszczędziliśmy godziny samodzielnego szukania informacji, ale też mieliśmy możliwość zobaczenia Tanzanii oczami świetnych przewodników, do których nigdy sami byśmy nie dotarli.
Organizacja tego wyjazdu, jak i sama wycieczka zdecydowanie przekroczyła nasze oczekiwania. Całkowicie polecamy wakacje z Tanzania Advisor i bardzo dziękujemy za te niesamowite doświadczenia!

Ewelina i Mirek

Największym atutem Tanzania Advisor była dla nas możliwość tworzenia indywidualnego planu podróży. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na pomoc Piotra w przygotowaniu wyjazdu i nie żałujemy.
Przeżyliśmy niesamowitą przygodę podczas safari, jak również mogliśmy wypocząć w jednej z zanzibarskich miejscowości i cieszyć się widokiem niebiańskiej plaży.
Przygotowany specjalnie dla nas program wakacji był wyjątkowy, zróżnicowany pod względem atrakcji i dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań, czego nie mogliśmy znaleźć w ofercie żadnego znanego biura podróży.
Na uwagę zasługuje fakt, że na miejscu wszystko, począwszy od transferów, rezerwacji hotelowych czy spotkań z poszczególnymi przewodnikami, przebiegało sprawnie i bezproblemowo, tak że organizacja całego wyjazdu 10/10.
Szczerze polecamy Tanzania Advisor, bo jego wiedza o Tanzanii i profesjonalizm w tym, co robi, jest naprawdę imponująca, bez wahania wybralibyśmy jego usługę jeszcze raz.

Rafał i Monika (lato 2022)

Dzięki wsparciu Piotra spędziliśmy wspaniałe 8 dni na Zanzibarze. Jego pomoc była nieoceniona. Nie tylko zaproponował nam niebanalny plan podróży dostosowany do naszych potrzeb, ale również zadbał o nas na miejscu, będąc w stałym kontakcie i upewniając się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Na miejscu mieliśmy zapewnioną pełną opiekę łącznie z transferami, transportem pomiędzy naszymi punktami docelowymi i przewodnikami. Wszystko świetnie zaplanowane i zorganizowane. Warto spędzić trochę czasu przed wyjazdem, aby dobrze sprecyzować swoje oczekiwania i potrzeby z Piotrem, dzięki czemu podróż będzie naprawdę uszyta na miarę. Nam zależało m.in. na tym, aby dobrze poznać lokalną kuchnię, więc Piotr zaplanował nam warsztaty kulinarne i dał dużo rekomendacji na lokalne knajpki. Świetna dbałość o każdy szczegół (dedykowany Niezbędnik, który Piotr przygotował dla nas, naprawdę robi wrażenie) i profesjonalizm w połączeniu z wiedzą nt. tego, co warto/można zobaczyć na miejscu, są na wagę złota. Gorąco polecamy!

Rafał i Monika (lato 2023)

Świetna, skrojona na miarę wycieczka marzeń! Pełen profesjonalizm i stały kontakt. Już drugi raz (wcześniej Zanzibar, teraz safari) korzystamy ze wsparcia Tanzania Advisor i po raz kolejny zachwyceni. Polecam.

Joanna (podróż solo)

Dzięki Tanzania Advisor poznałam piękne miejsca na Zanzibarze. Przygotowany perfekcyjnie plan zwiedzania opisany w „Niezbędniku”, który okazał się bardzo przydatny na miejscu, opisany w nim był każdy dzień wraz z miejscami i innymi atrakcjami na wyspie, również z tymi kulinarnymi, czyli polecone restauracje oraz miejsca na wieczorny relaks. Dostałam również dostęp do portalu na stronie Tanzania Advisor, gdzie jest bardzo dużo przydatnych informacji o Zanzibarze. Na miejscu miałam stały kontakt z p. Piotrem. Wszystkie hotele zaproponowane przez Tanzania Advisor były wspaniałe – ZanziBlue w Matemwe, Baladin Zanzibar w Pingwe oraz Forodhani Park w Stone Town – każdy z tych hoteli bardzo polecam! Dziękuję za przygotowaną profesjonalnie podróż po tym cudownym kraju oraz za piękny powitalny list i smaczny poczęstunek w hotelu!

Natalia i Kamil

Tanzania Advisor oferuje coś więcej niż biuro podróży, niesamowite przeżycia, których próżno szukać w standardowej ofercie wycieczki do Tanzanii. Podczas wyjazdu czuliśmy się całkowicie zaopiekowani, Piotr trzymał rękę na pulsie każdego dnia. Wrażenia i wspomnienia z safari warte są wydanych pieniędzy, a turkusy oceanu na Zanzibarze sprawiają, że zapomina się o trudach podróży. Serdecznie dziękujemy za organizację.

Marek i Maja

Szczerze polecamy wyjazd zorganizowany z pomocą Piotra z Tanzania Advisor.

Nasz dwutygodniowy pobyt, obejmujący zarówno safari na kontynencie (parki Tarangire, Ngorongoro, Serengeti), jak i relaks na Zanzibarze, okazał się „przygodą życia”. Widzieliśmy Wielką Piątkę (tak, nawet nosorożca 🙂 ), widzieliśmy Wielką Migrację przez rzekę Mara i atak krokodyli na biedne gnu, doświadczyliśmy „african massage”  podczas jazdy po afrykańskich bezdrożach. Potem były bardzo fajne hotele na wyspie, możliwość relaksu nad oceanem :-). Co najważniejsze, wszystko zadziałało – na lotniskach bądź w hotelach były osoby, które na nas czekały i do których mieliśmy kontakt; miejsca, gdzie mieliśmy spać, były zarezerwowane, wiedzieliśmy, gdzie zjeść itp. Piotr był z nami w regularnym kontakcie na WhatsApp, interesując się, czy wszystko przebiega OK (choć było bez problemów :-)).

Myślę, że zaoszczędziliśmy sporo czasu dzięki temu, że skorzystaliśmy z pomocy Tanzania Advisor  (uniknęliśmy wielogodzinnego przeglądania internetu w poszukiwaniu fajnych miejsc, godnych polecenia ludzi itd.). Mogliśmy także podróżować kameralnie (jakoś nie lubimy kilkudziesięcioosobowych wycieczek), a plan był ułożony pod nasze potrzeby i oczekiwana!

Dziękujemy!

Monika i Konrad

Serdecznie polecam wyjazdy z Tanzania Advisor. Nasza podróż była przygotowana do perfekcji. Organizacja tras, noclegów oraz kontakty zaproponowane przez Pana Piotra są bezcenne i idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Dzięki super organizacji wyjazdu oraz wielu praktycznym informacjom nasz wyjazd był piękną przygodą i dostarczył nam mnóstwa niezapomnianych wrażeń. Te same porady pozwoliły nam również zaoszczędzić zbędnych wydatków na miejscu oraz spakować się idealnie, tak aby w pełni wykorzystać zaplanowane aktywności.

Joanna i Tomek

Tanzania Advisor umożliwił nam wyjazd na Zanzibar na zasadach niedostępnych w tradycyjnym biurze podróży. Nasz pobyt podzieliliśmy na trzy różne miejsca, dzięki temu mogliśmy dużo lepiej poznać wyspę i jej stolicę.

Plan wyjazdu opracowany przez Pana Piotra oraz duża dawka wiedzy dostępna na portalu biura pokazała nam to, co wyspa ma najlepszego do zaoferowania: przepiękne plaże, sandbanki, wyśmienite jedzenie oraz wspaniałych ludzi.

Dziękujemy naszym tanzańskim przewodnikom Bilalowi i Abrahamowi, mamy nadzieję, że jeszcze do Tanzanii wrócimy!

Anna i Jerzy

Zazwyczaj korzystamy z wyjazdów zorganizowanych przez duże biura podróży. Szukając ciekawej oferty wyjazdu do Tanzanii, trafiliśmy na TANZANIA ADVISOR. Od początku doskonały kontakt z Panem Piotrem, możliwość współtworzenia planu podroży, który w naszym przypadku zmieniał się do samego końca (dziękujemy za wyrozumiałość 😊), pomoc przy załatwianiu formalności przesądziło o wyborze. Oboje z mężem jesteśmy w grupie wiekowej 60+ i mieliśmy – szczególnie ja! – obawy, czy sobie poradzimy. Przygotowany plan na każdy dzień podróży i pobytu z najdrobniejszymi szczegółami rozwiał nasz wątpliwości. Dodatkowo w bonusie otrzymaliśmy słowniczek z tłumaczeniem i wymową podstawowych zwrotów używanych podczas safari i na wyspie. Bardzo przydatne!

Spędziliśmy cudowne wakacje: piękne widoki, zwierzęta na wyciągnięcie ręki, wspaniale dobrane miejsca noclegowe na safari dopasowane do naszych oczekiwań, świetni przewodnicy i codzienna „kontrola” Piotra, który na bieżąco sprawdzał wykonanie naszego planu. Następnie wypoczynek w Matemwe. Cisza, spokój, smaczne jedzonko, wspaniali gospodarze przytulnego hotelu, niebiańskie widoki i bardzo ciekawe zaplanowane pod nas wycieczki. Tu znowu przez cały czas zdalna opieka Piotra.

Całą organizację oceniamy na szkolną „6”!. Przerosło to nasze oczekiwania i z czystym sumieniem możemy polecić organizatora i wycieczkę w 100%.

Pozdrawiamy, dziękujemy i do kolejnej wyprawy!

Łukasz (grupa 9 osób)

Świetnie przygotowana pod wymagania klienta wycieczka na Safari i Zanzibar. 5/5. 

Piotr ma świetnie rozpoznane kontakty na miejscu i sprawdzone noclegi. Polecam w 100% 🙂 Grupa liczyła 9 osób i wszyscy zadowoleni. Byliśmy prawie 2 tygodnie i możemy podsumować – „Wakacje marzeń”.

Monika i Marek

Pragniemy serdecznie podziękować za zorganizowanie wyjazdu na game drive w Tanzanii. Zarówno wybór parków, jak i kolejność ich zwiedzania była dobrze przemyślana i trafiona. Każdy z 3 zaproponowanych parków był inny, dzięki czemu udało nam się skompletować Wielką Piątkę Afryki i każdego dnia znaleźć się w innej scenerii krajobrazu.

Należy również podkreślić, że czuliśmy się bardzo zaopiekowani przez cały nasz pobyt na lądzie.

Nasz przewodnik po safari wykazał się dużą wiedzą i znajomością zachowań dzikich zwierząt. Odpowiadał na każde nasze pytania, sam również dużo opowiadał o zwierzętach.

Wybór miejsca noclegowego podczas safari zarekomendowany przez pana Piotra również był bardzo trafny. Dobry stosunek ceny do jakości. Hotel czysty, wille duże i bardzo wygodne. Jedzenie bardzo dobre, a obsługa uprzejma.

Przygotowany przez p. Piotra niezbędnik przekazany nam przed wyjazdem okazał się bardzo przydatny, gdyż w przemyślany sposób porządkował wszystkie niezbędne informacje potrzebne zarówno przed, jak i w trakcie pobytu.

Polecamy Tanzania Advisor i p. Piotra jako profesjonalnego i sprawdzonego organizatora wycieczek na safari w Tanzanii.

Orysya (podróż solo)

Mój wyjazd do Tanzanii był udany i dopasowany do moich potrzeb i możliwości. Od początku z załatwianiem wszystkich potrzebnych formalności aż po powrót, interesowaniem się i chęcią pomocy w czasie podróży i podczas całego pobytu w tym przepięknym i wspaniałym kraju. Podróżowałam sama, ale dzięki Tanzania Advisor czułam się pewnie i bezpiecznie. Dziękuję za profesjonalną pomoc w zorganizowaniu mojej wycieczki, powitalny list i miłe powitanie w hotelu przez hotelowy personel. Byłam mile zaskoczona. Gorąco polecam każdemu, kto zdecyduje się na tę tropikalną podróż.

Karolina i Angelo (4-osobowa rodzina)

In July 2023, we had great holidays with the family, all arranged by Tanzania Advisor. Our dream destination was Tanzania, specifically a safari trip to Serengeti, which had been our dream. The trip was prepared by Piotr, from the moment we arrived in Tanzania until the last day. We had a great time, not least because the trip was upfront prepared in detail with a good extent of freedom to deviate from the plan. In short, it was “great advice with great organisation and excellent support”. The highlights were the great Safari trips to three parks and a week in Serengeti with amazing accommodations arranged! The Big five, great guides, perfect stays in camps and hotels. Masai visit, dinner at the guide’s place with his lovely family…thx to our safari guide Mussa and his co-pilot Czas!

At the end of our three weeks, we stayed in Zanzibar, with a great stay at Emerald and an awesome local hotel Baladin, with its super friendly management. The excursions with local guides to their home villages were impressive. Thanks to Adam, we could experience local surroundings and culture. Kids loved it!

As it had been our dream to visit Tanzania, we couldn’t have wished for better support and preparation.
Thx to Piotr for all his effort and guidance! We will meet again!!

Karolina and Angelo


W lipcu 2023 spędziliśmy z rodziną wspaniałe wakacje, zorganizowane całkowicie przez Tanzania Advisor. Naszym wymarzonym celem podróży była Tanzania, ze szczególnym naciskiem na safari w Serengeti. Cały wyjazd został dokładnie zaplanowany przez Piotra, od momentu przylotu na kontynent, aż po ostatni dzień pobytu. Świetnie spędzony czas zawdzięczamy szczegółowo przygotowanemu planowi z możliwością różnych zmian. W skrócie, było to „świetne doradztwo ze świetną organizacją i doskonałe wsparcie”. Główną atrakcją była fantastyczna wycieczka na safari do trzech parków oraz tydzień w Serengeti z rewelacyjnie zorganizowanymi noclegami. Wielka Piątka, świetni przewodnicy, doskonały pobyt na kempingach i w hotelach. Wizyta u Masajów, obiad w domu przewodnika z jego cudowną rodziną… dziękujemy naszemu przewodnikowi safari Mussie i jego drugiemu pilotowi Czasowi!

Końcówkę naszej trzytygodniowej podróży spędziliśmy na Zanzibarze, ze świetnym pobytem w hotelach Emerald i wspaniałym, bardziej lokalnym Baladin, których obsługa była bardzo przyjazna. Wycieczki z lokalnymi przewodnikami do ich wiosek rodzinnych były również bardzo imponujące. Dzięki Adamowi mogliśmy poznać lokalne okolice i kulturę. Dzieciaki były zachwycone!

Wycieczka do Tanzanii była naszym marzeniem, a wsparcie i przygotowanie, które otrzymaliśmy, przerosły nasze wszelakie oczekiwania.

Bardzo dziękujemy Piotrowi za jego wysiłek i przewodnictwo! Na pewno spotkamy się ponownie!!

Karolina i Angelo

Monika i Kamil

Nasza podróż poślubna do Tanzanii zorganizowana przez Tanzania Advisor okazała się strzałem w dziesiątkę. Od pierwszego kontaktu z Piotrem (właścicielem biura) do momentu powrotu do domu, wszystko było perfekcyjnie zorganizowane z myślą o naszych indywidualnych potrzebach.

Piotr zadbał o każdy detal, począwszy od dostosowania programu wyjazdu do naszych zainteresowań po zapewnienie komfortu w hotelach. Pierwszy raz spotkaliśmy się z tak dokładnym przygotowaniem do wyjazdu – został przygotowany specjalnie dla nas przewodnik, w którym był opisany szczegółowo każdy dzień pobytu. Otrzymaliśmy również dostęp do portalu Tanzania Advisor, który dostarczył wiedzy na temat miejsc, w których będziemy, w tym Parków Narodowych :), a także kultury Tanzanii. Bardzo pomocna okazała się lista niezbędnych rzeczy i leków, które musimy ze sobą zabrać – szczególnie, że była to nasza pierwsza podróż do Afryki.

Lokalni przewodnicy okazali się nie tylko fachowcami w swojej dziedzinie, ale także fantastycznymi towarzyszami podróży, dzięki którym poznawanie tajemnic Tanzanii stało się niezapomnianym przeżyciem.

Znakomita organizacja, dbałość o detale i elastyczność w dostosowywaniu programu sprawiły, że nasza podróż poślubna była nie tylko przygodą, ale także wspaniałym czasem relaksu i odpoczynku 🙂

Gorąco polecam Tanzania Advisor każdemu, kto pragnie odkryć piękno Tanzanii w sposób spersonalizowany i komfortowy. To biuro podróży, które w pełni zasługuje na zaufanie. My na pewno wrócimy do Tanzanii 🙂

Natalia (grupa 9 osób)

Na przełomie grudnia i stycznia byliśmy w Tanzanii i na Zanzibarze. 4-dniowe safari przerosło nasze wyobrażenia o tym, ile wspaniałych krajobrazów, roślin i zwierząt można w Tanzanii zobaczyć – centralne i północne Serengeti, krater Ngorongoro – mieliśmy wątpliwości, czy wytrwamy 4 dni w dżipach, kurzu, pędząc po wertepach, a w ogóle tego nie zauważyliśmy. Wyjazd zorganizowany i zaplanowany doskonale, ukłon w stronę pana Piotra :). Awionetka z Aruszy do Serengeti, mimo sporych kosztów, okazała się dobrym pomysłem – zaoszczędziliśmy jeden dzień, a przy okazji widzieliśmy, co dzieje się pod nami:).Bardzo ważne było dla nas to, że mieliśmy przygotowany i rozpisany plan na każdy dzień pobytu, dzięki temu nie musieliśmy w popłochu szukać miejsc, gdzie i czy wymienić pieniądze, zastanawiać się, ile czasu będzie trwał dojazd – i tak dalej… Od nas również zależało, czy w danym miejscu staniemy dłużej, a inne po rzuceniu okiem odpuścimy – taka zaleta zwiedzania w małej grupie i z tolerancyjnymi przewodnikami.

Paweł z synem

Wyprawa na 2 tygodnie do Tanzanii była planowaną od lat wyprawą życia ojca z 15-letnim synem, która dla mnie miała być spełnieniem marzeń z dzieciństwa o prawdziwym safari w sercu Afryki, a dla syna świetną przygodą na zakończenie edukacji w szkole podstawowej.

Mogliśmy skorzystać z jakiegoś znanego biura podróży, jednak zdecydowałem się na kontakt z panem Piotrem Gaborem z Tanzania Advisor, będąc przekonanym, że jako ekspert od tego kraju najlepiej osobiście doradzi w wyprawie. Rzeczywiście nie zawiodłem się pod tym względem, kontakt z panem Piotrem jest znakomity, potraktował mnie jak swojego dobrego znajomego, nawiązaliśmy kontakt niemal koleżeński, spotkaliśmy się. Pod tym względem należy się wielkie uznanie jak pan Piotr podchodzi indywidualnie do klienta. Wyprawę zaplanował z aptekarską dokładnością, dał dostęp do portalu, która jest kopalnią wiedzy na temat Tanzanii i przygotował bardzo szczegółowy plan wyjazdu, gdzie każdy dzień został obszernie rozpisany.

Taki wyjazd dał mi możliwość przeżycia wielkiej przygody, której się jest reżyserem i aktorem, poznania kraju, ludzi tam żyjących, kultury, zwyczajów. Jadąc do Afryki samodzielnie, trzeba jednak pamiętać, że choć wszystko zostało przygotowane przez pana Piotra, a on sam jest podczas wyjazdu w bieżącym kontakcie, to trzeba też samodzielnie pilnować planu, harmonogramu dnia i godzin zbiórek. Dlatego wyjazd do Tanzanii warto potraktować bardziej jak przygodę, a nie typowy urlop.

Małgorzata, Paweł i Jakub (3-osobowa rodzina)

Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w wyprawie (tak ją rodzinnie nazywamy, bo nazwać ją po prostu wycieczką byłoby za mało :)) do Tanzanii i na Zanzibar, którą Piotr organizował dla grupy kilkunastu osób w lipcu. Mimo iż wyjazd przygotowywany był dla tak dużej grupy, była to cudowna, pełna niezapomnianych wrażeń, dopięta na ostatni guzik podróż. Mieliśmy to szczęście, że w podróży uczestniczył również Piotr, na bieżąco doglądając, aby wszystko, co zaplanował w Polsce, było w każdym detalu realizowane na miejscu. Mimo początkowych obaw (pierwszy raz w Afryce, duża grupa) wyprawa spełniła nasze oczekiwania w 100%, a w zasadzie w większości przypadków je przekraczała :). Doskonale przygotowana pod względem logistycznym, idealnie zbilansowany czas podróży i odpoczynku. Co warto podkreślić, wszystkie hotele były na dobrym poziomie, było czysto, jedzenie w każdym z nich było bardzo dobre. Obawialiśmy się noclegu w hotelach-namiotach na terenie parków, ale wszystko było fajnie zorganizowane. Nawet wielogodzinne podróże samochodami terenowymi na terenie parków nie były uciążliwe. Praktycznie zawsze był z nami lokalny przewodnik. W każdym momencie podróży – najpierw planowania, a potem realizacji, mieliśmy wsparcie Piotra, a dzięki jego wskazówkom oraz zaleceniom byliśmy naprawdę dobrze przygotowani, co przełożyło się na bezpieczne i bezproblemowe wakacje. Dzięki Piotrowi zobaczyliśmy miejsca i doświadczyliśmy przeżyć, których nie zobaczylibyśmy z innym biurem podróży, jak choćby wizyta i nocleg w nieturystycznej wiosce Masajów i możliwość uczestniczenia chociaż przez kilka godzin w ich życiu. A najważniejsze, że zaczynaliśmy wyjazd z grupą nieznajomych, a dzięki atmosferze, jaką tworzył Piotr i pozostali uczestnicy – skończyliśmy z grupą przyjaciół :). Mam nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję współpracować z Tanzania Advisor i z niecierpliwością czekamy na nowe kierunki 🙂

Nina

„Jambo, Jambo bwana, Habari gani, nzuri sana, Wageni, Mwakaribishwa, Kenya jetu… hakuna matata!” Tekst tej niezwykle pogodnej i wpadającej w ucho piosenki na koniec naszego wyjazdu znał i nucił chyba każdy jej uczestnik 😃 Teraz, po powrocie do codzienności i przy rozpoczynającej się zimie za oknem, »Jambo Bwana« przywołuje wspaniałe wspomnienia i sprawia, że mam ochotę planować kolejne wakacje w Afryce.

W lipcu tego roku miałam przyjemność uczestniczyć w wyprawie do Tanzanii zorganizowanej przez Piotra przy współpracy z jego zaufanymi przewodnikami i kierowcami. Pierwszy tydzień spędziliśmy na kontynencie, podziwiając zwierzęta i przyrodę w kilku parkach, doświadczając noclegów w ich sercu, oraz poznając niezwykle gościnnych Tanzańczyków, gotowych pokazać nam swoje domy i kulturę. Drugi tydzień spędziliśmy na Zanzibarze, odkrywając bogactwo kultur, kuchni, przypraw oraz przyrody. Znaleźliśmy też czas na zasłużony odpoczynek na pięknych plażach i basenach.

Nie mam wątpliwości, że bez pomocy, doradztwa i ekspertyzy Piotra nie udałoby nam się zorganizować tak udanych wakacji z tyloma niezapomnianymi sytuacjami, widokami i doświadczeniami. Od samego początku naszej współpracy Piotr dzielił się potrzebnymi informacjami, angażował nas we współtworzenie programu wycieczki w oparciu o nasze preferencje i upewniał się, że rozpoczniemy podróż w pełni przygotowani. To były nasze pierwsze wakacje w Afryce, więc pytań było dużo, a Piotr sprawił, że przebiegły one bezstresowo i przyjemnie.

To były wspaniałe wakacje, które zdecydowanie przewyższyły nasze oczekiwania. Poznaliśmy niesamowitych ludzi, dzięki którym ta afrykańska podróż pozostanie w naszej pamięci na długo. Już nie możemy się doczekać kolejnej wspólnej przygody! 😊 Do tej pory pozostaje nam nucić „Jambo Bwana”… 

Paulina i Kamil

Wyjazd z Tanzania Advisor na Czarny Ląd to jedna z najfajniejszych przygód, jakie przeżyliśmy (a przygód mamy sporo i podróżujemy często). Nie byliśmy wcześniej na wyjeździe zorganizowanym, ale chcielibyśmy, żeby wszystkie wyglądały tak jak ten. Od początku mogliśmy liczyć na bezproblemowy i stały kontakt z Piotrem. Wszystkie ważne informacje były Nam przekazane jeszcze przed wyjazdem. Sam wyjazd profesjonalnie przygotowany – czuliśmy się zaopiekowani i bezpieczni. Poza tym Afryka nas zachwyciła – krajobrazy zapierają dech w piersiach, zwierzęta dosłownie „na wyciągniecie ręki”, możliwość poznania kultury Tanzańczyków i Masajów, wspaniali lokalni przewodnicy i przepyszne jedzenie. Gdybyśmy mieli jeszcze raz odwiedzić Afrykę, to tylko z Piotrem – zdecydowanie polecamy!

Bogna i Tomasz

W lipcu 2023 roku wzięliśmy udział w dwutygodniowej, grupowej wyprawie do Tanzanii kontynentalnej – na safari w parkach narodowych Tarangire, Serengeti i Ngorongoro oraz na Zanzibar, organizowanej przez Tanzania Advisor. Przewodnikiem i opiekunem naszej kilkunastoosobowej grupy był Piotr, właściciel Tanzania Advisor. Wszystkie sprawy organizacyjne dopięte na ostatni guzik, przebieg wyprawy zgodny z programem, bezcenne rady Piotra (rzeczy do spakowania, lokalne atrakcje, zwyczaje, przysmaki, ciekawostki).

Piotrze, wyrazy uznania, bardzo dziękujemy 😊

Największe wrażenie na safari zrobiły na nas przepiękne afrykańskie krajobrazy, bezpośrednia bliskość dzikich zwierząt, a szczególnie wielka migracja dziesiątek tysięcy antylop gnu i zebr w Serengeti. Wymieniając tylko kilka dodatkowych atrakcji, dużym przeżyciem były noclegi w namiotach na terenie parków narodowych, podróż terenowymi land cruiserami przez tanzańskie bezdroża, lokalna pyszna kuchnia oraz w trakcie pobytu na Zanzibarze – rejs katamaranem (pierwszy raz w życiu widzieliśmy wieloryba) z ucztą kulinarną przygotowaną przez Milenę.

Przeżyliśmy świetne wakacje, które zdecydowanie przerosły nasze oczekiwania. Poznaliśmy wspaniałych ludzi, dzięki którym afrykańska podróż pozostanie na długo w naszej pamięci – liczymy na kolejną wspólną przygodę 😊.

Joanna i Tomasz (5-osobowa rodzina)

Dziękujemy za świetną organizację wyjazdu! Otrzymaliśmy szczegółowy plan wzbogacony praktycznymi uwagami (był nawet słowniczek z nazwami zwierząt pomocny podczas safari 🙂 ). Mimo samodzielnej podróży z dziećmi czuliśmy się pewnie i bezpiecznie na każdym etapie podróży. Polecam wszystkim, którzy szukają programu dopasowanego do swoich potrzeb i podróżniczych marzeń 🙂

Zarządzaj plikami cookies

Register Now!

Join the SetSail community today & set up a free account.